Kuba pic2 pic3 pic9 pic3 pic4 pic5 pic6 pic7 pic8

Контакти:

Наша адреса:
01033, Україна, м. Київ,
вул. Жилянська, 62/64, під'їзд 1, офіс 8
info@vaantour.com.ua
телефон (044) 501-33-00

Закордонні паспортиКурс валют, погода

Ми на FACEBOOK

https://www.facebook.com/vaantour

На Тернопільщині замок ХІV століття отримає 14 мільйонів гривень на реставрацію

Одному з найстаріших замків Тернопільської області – Чортківському – виділяють 14 млн грн для реставраційних робіт у межах програми «Велика реставрація».

 

 

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив генеральний директор Національного заповідника «Замки Тернопілля» Анатолій Маціпура.

 

«Ми підписали договір зі спеціальною науково-виробничою будівельною реставрацією «Кам’янець» на ліквідацію аварійного стану Чортківського замку, побудованого ще на межі ХІV-XV століть. Проєктом передбачено влаштування консерваційного даху, який повинен вберегти фортифікаційні стіни від подальшого руйнування. Плануємо відтворити стіни з місцевого каменю-пісковику на основі збережених іконографічних матеріалів», – сказав Маціпура.

 

За його словами, кошти на рестраврацію замку в Чорткові виділили в рамках національної програми «Велика реставрація».

 

Проєкт відібрала експертна рада при Міністерстві культури та інформаційної політики. Планується, що перший етап консерваційно-реставраційних робіт завершать вже до кінця цього року, аби вже наступного літа, коли відзначатиметься 500-річчя Чорткова, провести там низку святкових заходів із реконструкцією історичних подій, що стосуються твердині.

 

Чортківський замок тривалий час був резиденцією українських магнатських родів Гольських та Потоцьких, а тепер входить до Національного заповідника «Замки Тернопілля».

 

До складу заповідника, крім архітектурного комплексу Збаразького замку XVII століття, входять церква Преображення Господнього 1600 року, ансамбль споруд монастиря ордену отців Бернардинів та ще 10 замків у Тернопільській області.

 

Як повідомляв Укрінформ, 16 проєктів, які стосуються реставраційно-ремонтних робіт різних пам’яток архітектури Тернопільщини увійшли до переліку «Великої реставрації».

 

Цього року планують реалізувати два проекти. Перший – ліквідувати аварійний стан Чортківського замку, пам’ятки архітектури національного значення і другий – капітальний ремонт та реставрація перехідного мосту та стін до замку у Збаражі.

Раніше повідомлялось, що у межах проєкту «Велика реставрація» в Україні наразі відновлювальні роботи відбуваються на 36 об’єктах культурної спадщини.

 

Програма «Велика реставрація» розрахована на 2021-2023 роки та має на меті перетворити об’єкти матеріальної культурної спадщини на один з основних ресурсів розвитку України, зробити їх туристичними «магнітами».

 

На Тернопільщині замок ХІV століття отримає 14 мільйонів гривень на реставрацію

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-tourism/3297352-na-ternopilsini-zamok-hiv-stolitta-otrimae-14-miljoniv-griven-na-restavraciu.html